Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Pažinkite šildytuvo valdymo algoritmus

Grįžti

Su šiuo tekstu sužinosite:

  • kaip veikia šildymo sistemos algoritmai
  • kuris algoritmas geriausiai tinka kurio tipo šildymui
  • pristatome kai kuriuos „SALUS Controls“ modelius

Temperatūros reguliatoriai – kas valdo šildymą?

Šildymo valdymo algoritmas yra ne kas kita, kaip šildymo schema, įdiegta į temperatūros reguliatorių, atsakingą už nustatytos temperatūros palaikymą patalpoje. Tai lemia įrenginio efektyvumą ir funkcionalumą. Algoritmo tikslumas reiškia tikslų šildymo valdymą, taigi ir mažesnes sąskaitas bei vartotojų pasitenkinimą.

Kaip ekonomiškai valdyti šildymą? Kuo skiriasi paprastas ir technologiškai pažangus valdymo algoritmas? Kuris geriausiai tinka radiatoriniam šildymui, o kuris grindiniam šildymui valdyti?

Šildymo valdymas yra matematika

Radiatoriniam šildymui (konvekcijai) būdingas greitas radiatorių įkaitinimas iki aukštų temperatūrų, taigi ir greitas patalpų įkaitinimas (nuo kelių iki keliolikos minučių). Panašiai, priešinga kryptimi, greitas radiatorių ir kambarių ataušimas. Grindiniam šildymui savo ruožtu būdinga žema šildomo paviršiaus temperatūra, taip pat didelė šiluminė inercija (ilgas šildymo ir vėsinimo laikas – iki kelių valandų).

Ne kiekviena valdymo programa tinka kiekvienam šildymo tipui. Jei norite pasirinkti tinkamiausią valdymo sistemą savo namams, verta tai žinoti.

CO histerezė

Tai paprasčiausias dviejų padėčių algoritmas (įjungimas / išjungimas). Veikia pagal skirtumą, kuriam esant reguliatorius, pasiekęs vartotojo nustatytą temperatūrą, vėl siunčia šildymo poreikio signalą į katilą. Dėl to atsiranda pastovus temperatūros svyravimas – šildymas, vėsinimas, šildymas, vėsinimas ir t.t. Jei histerezė nustatyta ± 0,5 laipsnio Celsijaus lygyje, o norima reikšmė yra 23 laipsniai, reguliatorius užves katilą, kai temperatūra nukris iki 22,5 laipsnių, o išjungs, kai ji pakils iki 23,5 laipsnių. Ši schema remiasi nedideliais iškraipymais ir negarantuoja tikslumo. Dėl didelės grindinio šildymo inercijos histerezės nerekomenduojama naudoti grindinio šildymo sistemai skirtuose valdikliuose. Tai suteikia geresnių rezultatų naudojant radiatoriniame šildyme.

PWM

Stabilesnis sprendimas – impulsų valdymas, t.y. „Pulse-Width Modulation“. Tai taip pat yra dviejų padėčių mechanizmas (įjungimas / išjungimas), tačiau šildymo laikas buvo įtrauktas kaip papildomas parametras. PWM skirtumas tarp nustatytos temperatūros ir dabartinės temperatūros nustato, kiek laiko vyks šildymo prietaisas. Tai daroma remiantis iš anksto nustatyta formulių lentele. Norėdami geriau suprasti, paverskime šį mechanizmą taisykle. Norint palaikyti nustatytą temperatūrą, jei temperatūrų skirtumas yra X – šildymo įrenginys įsijungs esant Y (iš anksto nustatytas šildymo laikas). Mažas skirtumas reiškia trumpą šildymą, didelis – ilgą (skirtingos patalpos įšyla skirtingu laiku). Šis algoritmas, atsižvelgiant į šildymo laiką, sėkmingai naudojamas grindiniam šildymui valdyti.

TPI

Esant TPI (Time Proporcional and Integral) – savaime besimokančio integruojančio laikui proporcinio algoritmo – situacija panaši į PWM. Tačiau ši programa neveikia pagal formules. Jis yra efektyvesnis, nes perskaičiuoja krosnies veikimo laiką pagal matematinius integralus. „Mokosi“ vietoj remtis šablonais. Dėl šių konversijų valdiklis „žino“, kiek laiko turi būti įjungta krosnis, kad nustatytu laiku būtų pasiekta norima temperatūra. Valdiklis “numato”: kai temperatūra artėja prie lašo, jis pradeda tinkamai šildyti. Spartesnis reagavimo laikas nustatytoje būsenoje ir mažesnis iškraipymas sukelia geresnį reguliavimo rezultatu.

ITLC

„Internal Temperature Load Compensation“ yra technologiškai pažangus algoritmas tiksliam temperatūros palaikymui, kurį galima apibūdinti kaip naują TPI. Jis yra tikslesnis ir – moduliuojant pavaros atidarymo/uždarymo laiką, užtikrina dar geresnį šildymo valdymą.

Šildymo valdymas su „SALUS Controls“ reguliatoriais

„SALUS Controls“ įmonė siūlo temperatūros reguliatorius, kurie tinka visų tipų šildymui. Palyginti su konkuruojančių prekių ženklų reguliatoriais, jis geriau pritaiko valdymo algoritmą prie šildymo tipo. Pavyzdžiui, modeliuose, skirtuose grindiniam šildymui, yra ITLC / TPI arba PWM algoritmai (neapsiribojama histereze). Todėl verta pabrėžti, kad kelyje į modernumą „SALUS Controls“ įmonė taip pat sukūrė ir išbandė algoritmus, kurie yra tikslesni nei PWM.

Kiekviena sistema turėtų būti vertinama atskirai, tačiau manykime, kad radiatorių instaliacijos – bendradarbiaujant su termostatinėmis galvutėmis – palaikys standartinius modelius, taip pat belaidžio „SALUS Smart Home“ serijos modelius. Grindiniam šildymui – be „Smart Home“ serijos – geriausiai tiks „Expert HTR“, „Expert NSB“ ir „Expert“ linijų produktai.

Štai keletas šildymo valdymo įrenginių pavyzdžių:
VS30W

Skaitmeninis, laidinis temperatūros reguliatorius (potinkinis modelis – montavimas į dėžę φ 60 mm) su PWM sistema ir galimybe sudaryti grafikus. Jis naudojamas plokštuminį šildymą / vėsinimą valdyti (pvz., grindiniam šildymui). Naudodamas laidinę valdymo juostą, valdiklis veikia ekonomišką kasdienių reguliatorių darbą (nakties temperatūros mažinimas – NSB). Sąveikauja su KL08NSB arba KL06-M (230V) ir NC arba NO tipo pavaromis.

HTRP-RF(50)

Skaitmeninis baterijos valdiklis su TPI šildymo algoritmu ir papildomu grindų / oro temperatūros jutiklio įvestimi. Naudojamas belaidžiam „SALUS Smart Home“ serijos įrenginių valdymui (KL08RF centrinė juosta, TRV galvutė, RX10RF valdymo modulis). Galima valdyti neprisijungus (su CO10RF koordinatoriumi – tada veikia kaip savaitinis reguliatorius) ir internetu (naudojant UGE600 interneto vartais ir „SALUS Smart Home“ programėle). Suteikia savo tvarkaraščių sudarymo funkciją.

VS20BRF

Skaitmeninis temperatūros reguliatorius su TPI šildymo algoritmu ir papildomu (grindų / oro) temperatūros jutiklio ir arba užimtumo (viešbučio kortelė) įvestimi. Naudojamas belaidžiam „SALUS Smart Home“ serijos įrenginių valdymui (KL08RF centrinė juosta, TRV galvutė, RX10RF valdymo modulis). Galima valdyti neprisijungus (su CO10RF koordinatoriumi – tada veikia kaip savaitinis, paros reguliatorius arba laikmatis CWU – su RX10RF) ir internetu (naudojant UGE600 vartais ir „SALUS Smart Home“ programėle). Tai leidžia jums susikurti savo tvarkaraščius ir šildymo valdymą veikia su „Amazon ALEXA“ balso asistentu.

Quantum SQ610

Daugiafunkcis temperatūros reguliatorius, valdantis „SALUS Smart Home“ serijos produktus. Tai suteikia galimybę valdyti neprisijungus (per CO10RF), prijungti (per UGE600 ir mobiliąją programėlę) ir valdyti laidiniu būdu (tiesiogiai prijungus prie įrenginio reguliatoriaus – pvz., laidine valdymo juosta, katilo). Tarp daugelio „Quantum SQ610“ pranašumų verta atkreipti ypatingą dėmesį į šiuos dalykus:

  • įdiegtas drėgmės jutiklis
  • galima pasirinkti valdymo algoritmą (ITLC, histerezė: ±0,5°C arba ±0,25°C)
  • papildomo jutiklio įvestis (temperatūros/ užimtumo – viešbučio kortelė)
  • PIN užraktas ir temperatūros ribų nustatymas (viešbučiuose) taip pat
  • prabangi, komfortiška, visada šiltų grindų funkcija (WARM FLOOR).

Galiausiai sustokime ties „Quantum“ modeliu, nes jame taip pat įdiegta ITLC algoritmu pagrįsta optimizavimo funkcija – “OPTIMUM START / OPTIMUM STOP“.

Kam ji sukurta?

Siekiant geresnio valdymo ir didesnio tvarkaraščių tikslumo. Kai įjungta funkcija „OPTIMUM START“, valdiklis tinkamu laiku siunčia šildymo signalą šilumos šaltiniui. Tai užtikrina, kad nustatytą laiką pasiekiama nustatyta kambario temperatūra. Tačiau įjungus funkciją „OPTIMUM STOP“, valdiklis veiks atvirkščiai – apskaičiuos sistemos inerciją (atšalimo laiką) ir iš anksto išjungs šilumos šaltinį, kad nurodytą laiką sumažintų temperatūrą patalpoje. Dėl to išvengiame iškraipymo neatsisakydami komforto ir išlaikydami grafike nustatytos temperatūros. Tai patogu ir ekonomiška.

„OPTIMUM START“ ir „OPTIMUM STOP“ yra neprivalomi (gali būti įjungti arba išjungti), energiją taupantys priedai, kurie kartu su išmaniuoju ITLC algoritmu temperatūros reguliatoriaus veikimą padaro dar efektyvesnį ir sumažina šildymo išlaidas.

Kaip matote, siekiant geriau priderinti įrenginį prie nurodytos šildymo sistemos, modernūs „SALUS Controls“ valdikliai suteikia vartotojui galimybę pasirinkti valdymo algoritmą. Produktų asortimentas yra platus. Priklausomai nuo biudžeto ir vartotojo poreikių, kiekvienam suras kažką sau.

Kontaktas
Pradėkite bendradarbiauti

Kontaktas


Techninė pagalba


support@salus-controls.eu


Pagalbos linija:
Pirmadieniais – penktadieniais:
800-1600

MontuotojasVartotojasStatybos rangovas
Salus

„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“

Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio