Žmogaus įtaka gamtai yra pražūtinga. Civilizacijos vystymasis naikina aplinką ir prisideda prie pavojingų ligų kūrimo. Atliekų deginimas, dulkių ir toksinų išmetimas į atmosferą, energijos švaistymas yra mūsų kasdienybė. Nenuspėsime, kada mus ištiks aplinkos katastrofa, bet jei nieko nedarysime arba darysime per mažai, tai nebus tai tolima ateitis. Stichinės nelaimės gali paveikti mus, mūsų vaikus, ir beveik neabejotinai paveiks mūsų anūkus.
Šis supratimas reikalingas norint sutelkti dėmesį į pokyčius ir ieškoti atsakymo į klausimą: ką galime padaryti siauroje srityje, kad taip nenutiktų? Kaip nešvaistyti energijos ir sumažinti oro taršą? Variantų – neskaitant anglies katilo pakeitimo ekologišku – yra daug.
Galime:
Net ekologiškiausios šildymo technologijos nerodys energijos efektyvumo, jei šiluma iš pastato nutekės pro nesandarius langus ir duris. Tai lems nereikalingą energijos ilgai šildant kambarius dėl blogos izoliacijos.
Naujų pastatų atveju energijos vartojimo efektyvumą iš anksto nustato Infrastruktūros ministerija, jau projektavimo ir statybos etapuose. Panašiai, modernizuotų pastatų atveju. Naujausi parametrai, leidžiantys naudoti vienbučius namus, yra nustatyti WT 2021 nuostatose, kurios įsigalioja nuo 2021 m. sausio pradžios. Iki tol – tai yra dar du mėnesius – taikomos mažiau ribojančios nuostatos, įtrauktos į WT 2017. Dėl technologijų ir statybos plėtros šios gairės atnaujinamos vidutiniškai kas 5 metus.
Tačiau ką galite padaryti patys, naudodamiesi savo namais? Ypač tuos senesnius, kurių energijos standartai, grubiai tariant, yra netinkami.
Ko negalite užmiršti, kad šilumos mano namuose?
Kasdienis energijos švaistymas, tai problema. Tuo tarpu toks nerūpestingumas kainuoja ir finansiškai, ir ekologiškai: negesiname šviesos, neištraukiame įkroviklių iš lizdų, miegame su įjungtomis naktinėmis lempomis. Mes ne visada atkreipiame dėmesį į kasdien naudojamo prietaiso energijos klasę. Susumavus šiuos ir daugelį kitų neatsargumo elementų, netyčia sukeliame milžinišką savo namų eksploatavimo išlaidų padidėjimą ir nepateisinamus energijos nuostolius.
„SALUS Controls“ markės „Smart Home“ serijos pastato automatizavimas yra sprendimas, kuris padės optimizuoti namų įrangą. Visų pirma, tinkamai užprogramuotais veikimo scenarijais, temperatūros reguliatoriais, „Smart Plugs“ ir išmaniosiomis relėmis galima valdyti ne tik šildymą, bet ir apšvietimą bei elektros prietaisus. Pavyzdžiui, pasirinktų prietaisų maitinimas bus išjungtas nustatytu laiku, o tai automatiškai sumažins energijos suvartojimą. Tiesiog reikia sukurti taisyklę, kuri viską išjungia vidurnaktį.
Be to, nemokama „SALUS Smart Home“ programėlė įrašo energijos suvartojimą su išmaniaisiais kištukais („Smart Plugs“), nurodant didžiausius energijos vartojimo šaltinius. Naudojimo istorija (aiškios diagramos) leidžia atlikti aiškų skaičiavimą. Dabar jau nereikia spėlioti – radiatorius koridoriuje, lempa miegamajame, kompiuteris? Kurie įrenginiai neveikia efektyviai ir reikalauja keisti darbo režimą? Kurie yra neekologiški? Kuriuos reikia pakeisti? Su konkrečiais duomenimis, žinote, ką prižiūrėti.
Tai niekam neturėtų būti staigmena – o būna – kad didžiausia namo eksploatavimo metu sunaudojamos energijos dalis sunaudojama šildymui – tai sudaro daugiau nei 70% pastato energijos poreikio. Todėl svarbu tai daryti „su galva“, reguliuojant kambarių šildymą pagal jų funkcijas ir dienos laiką. Verta, kad miegamajame būtų vėsiau nei svetainėje, o svetainėje palanku palaikyti ekonominę temperatūrą (o ne patogią arba, priešingai – per žemą) ilgesnio namiškių nebuvimo metu. Šie, atrodytų, nedideli patobulinimai ne tik gerina gyvenimo kokybę ir sveikatą, bet ir atkrauna civilizacijos vystymosi padarinių perkrautą gamtą. Tik tokie mikromasto veiksmai suteiks makrorezultatus.
Taip pat reikia atsiminti, kad nekontroliuojami perkaitimo ir atšalimo ciklai neprisideda prie stabilaus šildymo sistemos veikimo ir padidina jos gedimų dažnį.
„SALUS Controls“ temperatūros reguliatoriai mažina nereikalingą šildymo sistemos aktyvumą, palaikant namiškių nustatytą patalpų temperatūrą. Suteikia tiek šilumos, kiek reikia, pašalinant nepatogų ir aplinkai nepalankų iškraipymo efektą.
Temperatūros valdymas namuose sumažina energijos nuostolius. Ne tik katilo ir šildymo kuro keitimas, bet ir išmanus centrinio šildymo valdymas yra itin ekologiškas sprendimas.
Pirma, pritaikydami kambario temperatūrą pagal Jūsų poreikius (pvz., vonioje dvi valandas 23 laipsniai, vakare – 21 laipsniai svetainėje, naktį – 19 laipsnių miegamajame), išvengsite rečiau lankomų patalpų perkaitimo ir nereikalingų mokesčiai už šilumą, kurios Jums nereikia.
Antra, „SALUS Controls“ patalpų reguliatoriai veikia lanksčiai. Pagrindinė jų užduotis – palaikyti nustatytą temperatūrą patalpose (šildymo grafiką). Tačiau tai nereiškia, kad kai esate toli nuo namų, neturite įtakos šildymo prietaisų veikimui. Su „SALUS Smart Home“ serija galima iš karto reaguoti iš biuro, iš viešbučio. Reguliatoriai veikia pagal grafiką, tačiau taip pat atsižvelgia į naudotojų ad hoc sprendimus.
Trečia, šildymo valdymas sumažina energijos nuostolius kasdieniame pastato eksploatavime, o tai reiškia, kad saugoma aplinka, gerinama oro, kuriuo kvėpuojate, kokybė (sumažėja smogas), ir sumažinamos namų išlaidos.
„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“
Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85
RADIATORINIS ŠILDYMAS
GRINDINIS ŠILDYMAS
BELAIDŽIAI REGULIATORIAI
ORINIAI REGULIATORIAI
SIURBLIŲ VALDYMAS
LAIKMAČIAI
Pagrindinis puslapis
Apie mus
Montuotojas
Statybos rangovas
Vartotojas
Produktai
Smart Home
Rinktis sistemą
Failų atsisiuntimo centras
Techninė parama
Kontaktai
Blogas
Aktualijos
© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved
Design & Code by Foxstudio