Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Saugos jutikliai jūsų namuose

Grįžti

Smart Home – išmanusis pastatų automatizavimo tinklas – suteikia naudotojams galimybę pritaikyti namų funkcijas prie savo poreikių. Kadangi ryšys tarp prietaisų gali vykti su nedideliu žmogaus įsikišimu (pvz., programuojant OneTouch scenarijus), juos valdyti tampa vis patogiau ir naudingiau. Civilizacija vystosi taip sparčiai, kad sunku nuspėti, kokios pažangios sistemos mus lydės ateityje. Tačiau žinome, kad patogus gyvenimas, ekologija ir taupus energijos naudojimas – tai dar ne viskas. Išmanusis namas dėl modernių apsaugos jutiklių taip pat apsaugo namus nuo nepageidaujamų įvykių.

Išmanus namas, išmani apsauga

Nors namų funkcijų valdymas mygtukais, išmaniaisiais telefonais, kompiuteriais ar balso komandomis padeda palengvinti ir padaryti gyvenimą malonesnį, žmonėms ne visada rūpi tik patogumas. Pastatų automatikos naudojimas kasdien yra platesnis. Išmaniosios technologijos įspėja apie nelaimes ir palengvina pagyvenusių žmonių, neįgaliųjų (ir jų slaugytojų) gyvenimą.

Į išmaniųjų namų sektorių įžengęs prekės ženklas SALUS Controls pasirūpino ir šiuo aspektu. Nors pagrindinė bendrovės idėja – išmanusis šildymo valdymas, didelis SALUS Smart Home sistemos privalumas – rūpinimasis naudotojų saugumu.

Įdiegę išmaniuosius produktus galėsite eiti į darbą ar apsipirkti, o slaugomą asmenį palikti namuose. Čia padeda OneTouch scenarijai. Jei kas nors namuose pasijustų blogai ir paspaustų pavojaus mygtuką, gausite automatinę iš anksto nustatyto turinio tekstinę žinutę ir galėsite laiku atskubėti į pagalbą. Ir tai tikrai veikia.

Avarijos ir staigūs įvykiai – nuo ko saugos jutikliai jus apsaugos?

Verta žinoti, kad išmanieji sprendimai ne tik palengvina kasdienę veiklą, optimizuoja išlaidas, pramogas, bet ir puikiai apsaugo nuo nemalonių atsitiktinių įvykių. Žinoma, jokia technologija negali apsaugoti žmogaus nuo visų grėsmių, tačiau daugeliu atvejų verta patikėti jai savo turtą. Turėtume prisiminti, kad stebėsena neišspręs visų problemų.

Į kokius namo apsaugos elementus verta atkreipti dėmesį?

 • priešgaisrinė signalizacija
 • potvynių signalizavimas
 • apsauga nuo įsilaužimo

Priešgaisrinė signalizacija – tai ne tik vietinis dūmų aptikimas ir pavojaus sirenos įjungimas. SALUS Smart Home sistemoje aptikus dūmus automatiškai siunčiamas įspėjimas vartotojui (SMS žinute, el. paštu). Panašiai yra ir tuo atveju, kai aptinkamas vanduo (dėl užliejimo vonios kambaryje, virtuvėje, akvariumo gedimo) arba atidaromos durys ar langai. Be to, sukūrus tokią OneTouch taisyklę, sistema ne tik išsiųs pranešimą apie užtvindymą, bet ir, naudodama SPE600 kištuką arba SR600 relę, užsuks vandens tiekimą, taip užkirs kelią tolesnei žalai.

Taigi, jei esate išvykę ir namuose įvyksta kas nors nerimą keliančio, gaunate įspėjimą ir turite laiko reaguoti. Net jei stebite savo turtą, kameros ne visada užfiksuoja tai, ką užfiksuoja specialūs gedimų aptikimo jutikliai. Kai kurių prietaisų, pavyzdžiui, šaldytuvo ar skalbimo mašinos, veikimą reikėtų stebėti tiesiogiai. O jei išėję iš namų nesate tikri, ar uždarėte langą? Jį galite patikrinti nuotoliniu būdu SALUS Smart Home programoje (atidarymo jutiklis). Taip pat galite gauti pranešimą, kai garaže yra pašalinis asmuo (judesio jutiklis).

Dar viena naudinga SALUS Smart Home sistemos saugumo funkcija – gyventojų buvimo simuliacija. Dėl išmaniojo apšvietimo ir žaliuzių tušti interjerai “apsimeta”, kad jų gyventojai vis dar namuose. Dėl ko? Sudarydama įspūdį apie gyventojų aktyvumą, sistema suklaidins potencialų vagį ir apsaugos namą nuo įsilaužimo. Kaip? Sukūrus ir įjungus modeliavimo tvarkaraštį, patalpose nustatytu laiku įjungiamos šviesos, o po kelių minučių išjungiamos. Panašiai roletai užsidaro saulėlydžio metu ir atsidaro ryte.

Kurie išmanieji prietaisai padidins jūsų namų saugumą?

Ką reikia užprogramuoti pagal pirmiau minėtus scenarijus, kad sustiprintumėte savo namų apsaugą? Pirmiausia, SALUS Smart Home sistemos ramsčiai, t. y. interneto vartai ir mobilioji programa. Be to:

 • OneTouch taisyklės aktyvavimo mygtukas (SB600, CSB600)
 • dūmų detektorius (SD600)
 • potvynių detektorius (WLS600)
 • atviras detektorius (SW600)
 • judesio detektorius (MS600)
 • išmanieji kištukai (SPE600)
 • relė (SR600)
 • ritininio užrakto valdiklis (RS600)

Atidžiau apžvelkime pasirinktus prietaisus.

SALUS Smart Home sistemos internetiniai mygtukai SB600, CSB600: belaidžiai įvykių aktyvatoriai. Jie suaktyvina vieną (CSB600) arba du (SB600) įvykius (pvz., išjungia šviesą, šildymą). CSB600 (pavojaus mygtukas – modelis su dangteliu), siunčiant iš anksto nustatytą pranešimą, gali veikti kaip pavojaus mygtukas.

Dūmų detektorius SD600: prietaisas aptinka dūmus. Jį galima naudoti savarankiškai – be interneto vartų UGE600 ir mobiliosios programėlės, tačiau tik kaip SALUS Smart Home sistemos dalis jis turi pranešimo apie pavojus funkciją.

Potvynio jutiklis WLS600: vandeniui atsparus potvynio jutiklis, kuris aptinka vandenį po juo esančiame paviršiuje arba prie jo prijungtų laidų kontaktuose. Bendradarbiaujant SALUS išmaniųjų namų sistemos įrenginiams, aptikus nuotėkį, galima uždaryti vožtuvą ir išsiųsti nemokamą pranešimą apie gedimą vartotojui.

Atidarymo jutiklis OS600/SW600: belaidis įrenginys, veikiantis kartu su Smart Home serijos reguliatoriais. Joje galima nustatyti tvarkaraštį, pagal kurį vėdinant ir (arba) atidarant langą ar duris patalpoje išjungiamas šildymas. Sistema taip pat leidžia gauti pranešimus apie atidarymą.

MS600 judesio detektorius: kartu su išmaniuoju kištuku (SPE600) arba rele (SR600) detektorius leidžia įjungti arba išjungti apšvietimą, kai tik aptinkamas judesys.

Smart Plug SPE600: išmanusis kištukas (ilgintuvas) su apsauga nuo perkrovos. Leidžia valdyti prie jo prijungtus prietaisus. Ką dar jis gali padaryti? Rodo energijos suvartojimo istoriją (programa), padidina ZigBee tinklų veikimo spindulį ir veikia su Amazon ALEXA (valdymas balsu).

SR600 (Smart Relay): išmanioji relė, skirta įtampos (pvz., katilams, siurbliams, apšvietimui) ir įtampos neturintiems įrenginiams (pvz., signalizacijos pultams, vartų valdikliams, atidarymo detektoriams), skirta naudoti jungiklių dėžutėje, sieniniame kištukiniame lizdelyje arba visur, kur reikia valdyti apkrovą (didžiausia apkrovos galia – 16 A). Jį galima naudoti kaip įvesties įrenginį (sistemos įvestį), o tai reiškia, kad naudojant SR600 ir valdymo pultą galima užmigdyti namus, kai įjungta signalizacija: užtraukti žaliuzes (čia taip pat reikės RS600), išjungti šviesas, sumažinti temperatūrą (įjungiant OneTouch taisyklę). Smart Relay padidina ZigBee tinklo veikimo spindulį. Jį galima tiesiogiai susieti su valdikliu – tai vienintelis išmaniosios sistemos elementas, nes kiti veikia per OneTouch. Jis išjungia ir (arba) atlaisvina elektros energijos tiekimą – visai kaip išmanusis kištukas.

Saugumas su SALUS Smart Home – prisiminkite:

Kaip SALUS Smart Home sistema veikia jūsų namų ir gyventojų saugumą?

PASTABA: Smart Home serijos gaminiai veikia tik kartu su interneto vartais ir SALUS Smart Home programa. Išimtis – dūmų detektorius (SD600), kuris taip pat veikia nepriklausomai nuo sistemos ir aptinka dūmus vietoje (garsinė sirena be SMS pranešimo).

Kontaktas
Pradėkite bendradarbiauti

Kontaktas


Techninė pagalba


support@salus-controls.eu


Pagalbos linija:
Pirmadieniais – penktadieniais:
800-1600

MontuotojasVartotojasStatybos rangovas
Salus

„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“

Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio