Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Šildymo instaliacija ne sezono metu

Grįžti

Pavasaris jau artėja. Dideliais žingsniais įžengiame į mūsų šildymo sistemų poilsio laiką. Šaltuoju metų laiku radiatoriai ir grindų kontūrai veikia visu pajėgumu. Pavasaris ir vasara – puikus metas kruopščiai atnaujinti ne tik pastatus, bet ir šildymo sistemas namuose, mokyklose ir darbo vietose.

Renovavimas žingsnis po žingsnio

Geras įprotis – reguliariai tikrinti visų namuose, bute ir biure esančių prietaisų nusidėvėjimą. Prevencija leidžia išvengti nemalonių netikėtumų – staigių gedimų ir didelių remonto išlaidų, kai kažko prireikia „dabarˮ. Kalbant apie šildymo sistemą, ypač svarbu patikrinti didžiąją metų dalį veikiančių prietaisų efektyvumą.

Kaip tai padaryti?

Štai 4 svarbūs punktai, kurių nereikėtų praleisti:

Instaliacijos apžiūra

Periodiškai atliekama šildymo sistemos techninė apžiūra – tai ir šildymo efektyvumo, ir jūsų saugumo klausimas. Dėl pažeidimų gali padidėti eksploatacijos sąnaudos ir kilti grėsmė gyventojų ir (arba) darbuotojų sveikatai ir gyvybei (pvz., apsinuodijimo anglies monoksidu atvejai). Nusprendus atlikti patikrinimą, būtina patikrinti ne tik kaminą (kietojo kuro katilų atveju) ir katilą, bet ir visą įrenginį – centrinio šildymo ir karšto vandens cirkuliacijos sandarumą, vamzdžių būklę, grindų šildymo skirstytuvo būklę.

Tikrinant kamino būklę būtina patikrinti dūmtraukio vamzdžio laisvumą ir sandarumą, taip pat įsitikinti, kad dūmtraukis, dūmų ir ventiliacijos vamzdžiai yra išvalyti. Šią paslaugą gali teikti tik asmenys, turintys kaminkrėčio specialisto kvalifikaciją arba atitinkamą statybos licenciją.

Tikrinant katilą svarbu patikimai įvertinti jo automatikos – variklių, siurblio, ventiliatoriaus, vožtuvų – efektyvumą ir degimo efektyvumą. Koks yra išmetamųjų dujų analizės tikslas? Tinkamas katilo eksploatacinių parametrų nustatymas. Jo metu matuojami O2, CO, CO2, NOx, taip pat nustatomi tokie dydžiai kaip: naudingumo koeficientas, kamino nuostoliai, oro pertekliaus santykis, trauka ir t. t. Verta prisiminti, kad dėl blogesnio degimo ant šilumokaičio nusėda suodžiai, todėl padidėja šildymui naudojamo kuro – dujų, mazuto – sąnaudos.

Pagal galiojančias taisykles šildymo sistemos komponentai turi būti tikrinami kartą per metus, o tai patvirtinama atitinkamu protokolu.

Įprastai atliekama:

 • komponentų, ypač degimo dalies, valymas.
 • uždegimo ir jonizavimo elektrodų būklės tikrinimas.
 • saugos įtaisų ir (arba) jutiklių (dūmtraukio traukos, perkaitimo, dujų išleidimo) tikrinimas.
 • laidų, elektros ir hidraulinių jungčių patikra.
 • susidėvėjusių dalių: filtrų, tarpiklių keitimas.
 • galimų defektų (ertmių, įtrūkimų ir kt.) diagnostika.
 • reguliavimas
 • bandomasis paleidimas (tikrinama, ar nėra oro užrakto).

Taip pat verta pasinaudoti proga ir apžiūrėti namų elektros ir dujų instaliaciją. Patikrinimo metu turėtų būti atliekami apsaugos nuo elektros smūgio matavimai, įvertinama elektros skirstomųjų skydų apsauga ir patikrinama patalpų, kuriose naudojami dujiniai prietaisai, ventiliacija.

ATSIMINKITE:

 • efektyviai veikianti šildymo sistema suteikia tiek šilumos, kiek jums reikia, sunaudodama kuo mažiau kuro – dujų, naftos, anglies, elektros.
 • saugumo sumetimais šildymo sistemos techninę priežiūrą gali atlikti tik įgalioti ir kvalifikuoti darbuotojai.

Radiatorių valymas ir nuorinimas

Prieš įjungiant tradicinę radiatorinę šildymo sistemą pirmą kartą prieš sezoną, svarbu išvalyti radiatorius nuo nešvarumų. Vasarą, kai jie nebuvo naudojami, ant jų paviršiaus ir viduje susikaupdavo purvo. Jei šių nešvarumų nepašalinsite, net ir po kelių ne itin intensyvaus šildymo dienų ore pasklis nemalonus degėsių kvapas. Tai nesveika žmogaus kvėpavimo takams ir pavojinga alergiškiems žmonėms.

Norėdami nuvalyti radiatorius, naudokite šepečius plonais šereliais ir minkštas šluostes, kurios nepažeistų dažyto paviršiaus. Vidinį valymą geriausia atlikti šepetėliu, pritvirtintu prie ilgos rankenos. Taip geriau pasieksite visus užkampius. Kad būtų lengviau patekti tarp radiatoriaus plokščių, galite nuimti viršutines radiatoriaus groteles ir šoninius dangtelius.

Kartais pirmojo įjungimo metu radiatoriuose girdisi vandens burbuliavimas, šnypštimas ar švilpimas. Tai aeracijos požymiai. Radiatoriuose susikaupė vandens su oro burbuliukais, todėl neįmanoma paskirstyti šilumos. Todėl būtina išleisti orą iš radiatorių, išlyginti juose slėgį ir papildyti vandens lygį.

Ventiliaciją galite atlikti patys. Tam specialiu raktu atsukite vožtuvą (paprastai esantį viršutinėje radiatoriaus dalyje). Iš vožtuvo išeis oras, paskui oras ir vanduo, o paskui ištekės vanduo – tada būsime tikri, kad radiatorius buvo atkimštas. Galite išjungti vožtuvą, išlyginti slėgį ir vandens lygį sistemoje. Slėgį galima nustatyti ant radiatoriaus esančiu manometru. Paprastai jis būna nuo 1 iki 2 barų. Jei slėgis yra mažesnis, į sistemą reikia įpilti vandens per radiatoriaus vožtuvą. Kad radiatorių šildymas tinkamai veiktų visą sezoną, po kurio laiko šią operaciją gali tekti pakartoti.

Valdikliai: baterijų keitimas ir nauji modeliai

Kas padeda sutaupyti šildant namus? Tinkamai parinkti valdikliai. Jei juos jau naudojate, išvalykite prietaisus, patikrinkite jų techninę būklę, jei reikia – pakeiskite baterijas. Tokia pagrindinė priežiūra atsipirks be gedimų šildymo sezono metu. Apsvarstykite galimybę įsigyti papildomų, modernesnių gaminių ir automatinio valdymo elementų, kad ateityje būtų galima išplėsti buitinių prietaisų tinklą.

Kam?

Temperatūros reguliatoriai veiksmingai taupo energiją (ir pinigus), nes neleidžia patalpoms perkaisti. Optimali temperatūra namuose yra maždaug 19-23 laipsniai Celsijaus (priklausomai nuo individualių pageidavimų). Norint užtikrinti šiluminį komfortą namuose, verta pasirūpinti, kad temperatūra patalpose nebūtų atsitiktinė ir visada būtų palaikoma tinkama. Taip pat verta prisiminti, kad vėdinant reikia išjungti šildymą ir sumažinti temperatūrą 3-4 laipsniais, kai namuose niekas negyvena.

Kaip sau palengvinti?

Įdiegus modernią pastatų automatiką. SALUS Controls valdymo prietaisų dėka, pvz., Quantum SQ610 valdiklio, temperatūra jūsų namuose bus grąžinta į komfortišką padėtį prieš pat grįžtant šeimos nariams, o Smart Home produktų dėka, pvz., SW600 atidarymo jutiklio dėka, šildymas vėdinamoje patalpoje bus automatiškai išjungtas.

Pastatas

Jei norite, kad šildymas veiktų optimaliai, t. y. kuo geriau, pavasario sezono metu patikrinkite šildomo pastato būklę. Jei reikia, sutaisykite jį. Ypač svarbūs yra šie dalykai:

 • langų ir (arba) durų keitimas arba remontas
 • latakų keitimas arba remontas
 • stogo remontas
 • drenažas (žemės drenažo sistema)
 • garams laidi izoliacija (pvz., mineralinė vata).

Tinkamas drėgmės lygis (vėdinimas), sandarios durys, langai, stogas ir grindys yra labai svarbūs gyventojų sveikatai ir šildymo sistemos gaminamos šilumos išlaikymui patalpose.

Kontaktas
Pradėkite bendradarbiauti

Kontaktas


Techninė pagalba


support@salus-controls.eu


Pagalbos linija:
Pirmadieniais – penktadieniais:
800-1600

MontuotojasVartotojasStatybos rangovas
Salus

„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“

Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio