Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Ventiliatorinis konvektorius – savybės ir rūšys

Grįžti

Prasidėjo karščiausias metų laikas. Laikas, kai erdvės šildymas išnyksta iš mūsų prioritetų. Atsižvelgdami į dabartinį Lenkijos klimatą, kai vasaros mėnesiais vyrauja beveik tropiniai karščiai, kai kurie iš jūsų neabejotinai norėtų, kad jų patalpos būtų kondicionuojamos vienu universaliu prietaisu. Oro kondicionavimas – tai tinkamų sąlygų palaikymas patalpose nepriklausomai nuo oro sąlygų ir metų laiko. Praktiškai: šildyti arba vėsinti. Tokiu atveju verta apsvarstyti galimybę įrengti ventiliatorinį konvektorių.

Kas tai ventiliatoriniai konvektoriai?

Ventiliatoriai konvektoriai – tai šildymo ir vėsinimo įrenginiai, skirti palaikyti optimalią temperatūrą patalpoje. Kaip jie veikia? Paprastai tariant, jie veikia šilumos mainų su aplinka per ventiliatorius principu – tai praktiškas sprendimas, kuris jau seniai naudojamas viešuosiuose pastatuose. Ventiliatoriaus spiralė šildo, vėsina arba šildo ir vėsina vidų. Darbinė terpė (šildymas, vėsinimas) yra vanduo.

Ventiliatoriniai konvektoriai paprastai naudojami dideliuose pastatuose (biurų pastatuose, salėse, kino salėse), tačiau nėra jokių kliūčių juos įrengti ir privačiuose namuose, kad būtų užtikrintas namų šeimininkų komfortas. Sąlyga – turėti aušinimo sistemą.

Ventiliatorinių konvektorių naudojimo privalumai

 • maža šiluminė inercija leidžia greitai pritaikyti temperatūrą prie dabartinių poreikių.
 • universalumas (šildymas ir vėsinimas) ir patogus valdymas
 • šiluminis komfortas ištisus metus
 • taupo vietą dėl mažo dydžio
 • oro valymas ir filtravimas – aukšta oro kokybė dėl jonizacinių filtrų
 • alergiją nesukeliančio mikroklimato kūrimas
 • aplinkosauga: kitaip nei oro kondicionierius, ventiliatorinio konventoriaus spiralė orą šildo ir vėsina vandeniu, o ne freonais – cheminiais junginiais, kurių išmetimas į atmosferą kenkia ozono sluoksniui.

Kokias išskiriame ventiliatorinių konvektorių rūšis?

Ventiliatoriniai konvektoriai: padalijimas pagal konstrukciją

 1. Dviejų ir keturių vamzdžių ventiliatoriniai konvektoriai
 2. Ventiliatoriniai ir indukciniai ventiliatoriniai konvektoriai

Dviejų vamzdžių įrenginys yra toks, kuriame yra tik vienas šilumokaitis, todėl jis arba šildo, arba vėsina (reikia perjungti iš vėsinimo į šildymą ir iš šildymo į vėsinimą) priklausomai nuo sezono poreikių. Prietaisas su dviem šilumokaičiais (aušintuvu ir šildytuvu), kuriame vienu metu veikia abu režimai, yra keturių vamzdžių ventiliatorinis konvektorius

Dažniausiai naudojamas ventiliatorinis konvektorius, kaip rodo jo pavadinimas, veikia su ventiliatoriumi (priverčia orą cirkuliuoti), o indukcinis konvektorius neturi ventiliatoriaus, bet naudoja išorinio oro indukcinę galią. Oras įsiurbiamas, nukreipiamas į šilumokaitį, pašildomas ir (arba) atšaldomas, o tada iš tiekiamo oro pusės pučiamas į patalpą.

Ventiliatoriniai konvektoriai: padalijimas pagal montavimo būdą

 1. Grindinis – įrengtas į grindis įleistame korpuse
 2. Po lubomis – priklausomai nuo varianto, montuojama horizontaliai arba vertikaliai
 3. Kasetė – populiariausias variantas, montuojamas pakabinamose lubose
 4. Sieninis – skirtas kabinti ant sienos

Apibendrinant galima teigti, kad dauguma rinkoje esančių ventiliatorinių konvektorių užtikrina paprastą montavimą, lengvą prieigą ir ekonomišką bei efektyvų veikimą komercinėse, mažmeninės prekybos ir gyvenamosiose patalpose. Tačiau jų funkcionalumas gali būti daugialypis.

Kaip pagerinti ventiliatorinio konvektoriaus efektyvumą?

Naudojant modernų automatinį valdymą. Tinkamai parinkta šio universalaus prietaiso valdymo sistema gali padėti išvengti perkaitimo ar pernelyg didelio vidaus patalpų aušinimo.

SALUS Controls siūlo daugiafunkcinį kambarinį valdiklį FC600, skirtą dviejų arba keturių vamzdžių ventiliatorinių konvektorių darbui valdyti.

Kodėl FC600?

FC600 kontroliuojamo įrenginio naudotojams padidėja šiluminis komfortas. Šiame įrenginyje įdiegtas TPI valdymo algoritmas. Jis valdo ventiliatorius ir vožtuvus, kad patalpoje būtų pasiekta ir palaikoma nustatyta temperatūra. Dviejų vamzdžių sistemoje išėjimas V1 valdo šildymą ir aušinimą, keturių vamzdžių sistemoje išėjimas V1 valdo šildymą, o išėjimas V2 – aušinimą.

SALUS Controls taip pat siūlo papildomą valdymo modulį –FC600-M-, skirtą ventiliatoriams arba ortakių šildytuvams, valdomiems 0…10 V signalu. Šis įrenginys papildo FC600 valdiklį. Kaip tai veikia? Jis nuolat valdo ventiliatoriaus greitį nustatydamas įtampą nuo 0 V iki 10 V. Be to, jis valdo dvi elektrines pavaras (šildymo ir aušinimo vožtuvą).

Mūsų programuojamas valdiklis sėkmingai valdys kanalinius šildytuvus arba vandens šildytuvus su įmontuotu ventiliatoriumi. Daugybė nustatymų ir konfigūracijų (FC600 veikia pagal grafikus) leidžia jį naudoti dideliuose komerciniuose pastatuose, taip pat biuruose, viešbučiuose ir gyvenamosiose patalpose. Pagrindinis privalumas – patobulinta temperatūros kontrolė ir nuolatinis šildymo ir (arba) šaldymo parametrų stebėjimas – taip pat ir internetu. Valdymo internetu galimybė FC600 turėtų būti derinama su SALUS Controls siūlomais interneto vartais (modelis UGE600). Prisijungus prie interneto, valdiklis automatiškai atsinaujins.

Kontaktas
Pradėkite bendradarbiauti

Kontaktas


Techninė pagalba


support@salus-controls.eu


Pagalbos linija:
Pirmadieniais – penktadieniais:
800-1600

MontuotojasVartotojasStatybos rangovas
Salus

„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“

Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio