Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Kokia temperatūra namuose yra geriausia sveikatai?

Grįžti

Temperatūros įtaka mūsų savijautai yra didžiulė. Efektyvus darbas, geras miegas, gera nuotaika – naudojamų patalpų šiluminės sąlygos veikia viską. Temperatūra jūsų namuose lemia savijautą. Be to, tinkamas namų ir butų šilumos balansas palaiko kvėpavimo ir širdies ir kraujagyslių sistemų sveikatą, taip pat lemia žmogaus gyvybinę energiją. Šiluminis komfortas namuose, kuriuose nėra nei karšta, nei šaltai esant žemoms temperatūroms, sumažina sergamumą, ypač viršutinių kvėpavimo takų kataru.

Sveikata prasideda namuose

Be gero vėdinimo, didelės dienos šviesos dozės, tinkamos drėgmės ir tinkamų miego sąlygų, šilumos balansas yra pagrindinė patogių namų savybė.

Kodėl taip vyksta?

Nes namai – artimiausia žmogui aplinka, vieta, kur „kraunamos baterijos“. Pastaruoju metu labai dažnai namuose dirbame – todėl mūsų socialinis ir psichologinis funkcionavimas priklauso nuo ten esančių sąlygų. Tai ne tik šiluminis komfortas, bet ir kasdienio gyvenimo komfortas. Kitaip tariant, kai patalpų temperatūra priderinama prie jų funkcijos – tinkama temperatūra svetainėje, vonioje, miegamajame ir pan. – jaučiamės geriau ir efektyviau išnaudojame namų erdvę. Kokią temperatūrą nustatome kambariuose, priklauso nuo mūsų poreikių.

Nepalankus pastatų mikroklimatas mažina ne tik suaugusiųjų savijautą, bet ir vaikų psichofizinę būklę, kurie dažniau serga bei įsigyja mažiau žinių.

Be to, pastaraisiais metais pasikeitė gyvenimo būdas – vis mažiau laiko praleidžiama lauke, vis daugiau pastatuose, kuriuose ilsimės, vedamas socialinis ir profesinis gyvenimas.

Sunki epidemiologinė situacija pasaulyje, su kuria susiduriame pastaruosius pusantrų metų, papildomai pabrėžia argumentų svarbą dėl žmonių gyvensenos keitimo, pavyzdžiui, praėjusio šimtmečio atžvilgiu. Faktas yra tas, kad daug daugiau laiko nei anksčiau praleidžiame patalpose. Patalpų temperatūra veikia tiek pat, kiek įtakos turi oro ar atmosferos sąlygos; palaiko arba trukdo natūraliai veiklai. Ilgas valandas, visą dieną būdami namuose, turėtume pasirūpinti, kad jų mikroklimatas būtų mums kuo palankesnis.

Kokia temperatūra paskirose patalpose?

Pradėti reikėtų nuo to, kad namuose temperatūra turėtų būti derinama pagal individualius gyventojų poreikius. Tačiau kai kurios taisyklės taikomos visiems.

Patalpų šiluminis komfortas turi savo taisykles ir yra glaudžiai susijęs su žmogaus kūno fiziologija. Verta žinoti aukso vidurį. Viena vertus, dėl ilgalaikės žemos temperatūros (manoma, kad žemesnės nei 18 ℃) kūnas per labai atvėsta, mažėja efektyvumas ir padidėja jautrumas infekcijoms. Kita vertus, dėl patalpų temperatūros aukštesnės nei 21 ℃ išsausėja kvėpavimo takų gleivinės ir junginė, o tai taip pat sumažėja atsparumas infekcijoms, susidaro sąlygos vystytis alergijoms ir astmai. Perkaitimas taip pat skatina koncentracijos sutrikimus, padidėjusį prakaitavimą (t.y. elektrolitų netekimą), netgi kardiologines problemas.

Kokia yra optimali temperatūra? Gyvenamajame kambaryje / biure ji yra apie 20° C. Su tokiais šildymo parametrais dažniausiai jaučiamės geriausiai, esame labiausiai susikaupę, aktyviausi, taigi, produktyvūs. Temperatūra virš 21°C (iki 25°C) tinka vonios kambariams maudantis.

woman in the kitchen

Virtuvėje temperatūra paprastai turėtų būti žemesnė nei gyvenamajame kambaryje (kambaryje, kuriame dažniausiai būsime), nes reguliariai ji šildoma virimo metu. Todėl šiuo atveju 19 °C temperatūra yra optimaliausia.

Mūsų pasitenkinimą neabejotinai didina ir suvokimas, kad pastatas yra neutralus gamtinei aplinkai ir taupo energiją. Mums patinka žinoti, kad mūsų namas neteršia gamtos, vertiname tai, kad jis yra ekonomiškas ir leidžia sutaupyti namų biudžetą. Šie veiksniai taip pat didina prestižą ir gerina namų ūkių socialinį vertinimą.

Tinkama temperatūra = sveikas miegas

Miegas yra pagrindinis fiziologinis organizmo poreikis, be kurio žmogus negali tinkamai funkcionuoti. Todėl kambario, kuriame miegame, temperatūra yra dar vienas svarbus temos aspektas.

Regeneruojantis miegas aukso vertės – atkuria energiją, padeda išvengti ligų – tačiau, priešingai nei atrodo, miego higiena reikalauja atitinkamų sąlygų.

Kas turi įtakos sveikam miegui?

 • temperatūra patalpoje
 • išvėdintas miegamasis
 • tinkamas užtemdymas
 • nusiraminimui palankus interjeras

Manoma, kad ideali temperatūra miegui yra 17–19 ℃, tai yra žemesnė nei veiklai, kurią užsiimame dieną. Miegamajame turėtų būti pastebimai vėsiau nei svetainėje.

Verta apie tai prisiminti, nes perkaitindami kambarį, kuriame miegame, priverčiame organizmą įjungti termoreguliacijos mechanizmą. Kraujo apytaka didėja, o kūnas prakaituoja. Sutelkdamas dėmesį į nuolatinį aušinimą, mūsų kūnas nesiilsi taip, kaip turėtų. Miegame negiliai, neramiai. Ryte pabundame šlapi, nusilpę, su susilpnėjusiu refleksu ir silpnu noriu veikti. Tačiau miego kokybę pablogina ne tik „šiltnamio“ sąlygos. Nepalankus poveikis atsiranda ir priešingoje situacijoje. Kai miegamajame per šalta, pabundame sušalę, su sloga ir gerklės skausmu.

mother and doughter spending family time

Teorija ir realybė

Nors nurodytos atskirų namo patalpų temperatūros reikšmės atrodo universalios ir gerai suvidurkintos, tačiau optimali temperatūra darbui, maudymuisi ir miegui kiekvienam gali būti skirtinga. Šilumos jausmas yra labai individualus dalykas.

Temperatūros pojūčiui įtakos gali turėti viskas: amžius, lytis, sveikata, emocijos ir tai, kaip jaučiamės konkrečią dieną. Dėl šios priežasties, priderinti šildymo sistemos veikimą sau, verta namuose įrengti modernias valdymo sistemas.

Kambario temperatūros reguliatoriai, valdymo juostos, pavaros, išmaniosios radiatorių galvutės – tai įrenginiai, užtikrinantys didžiausią šildymo parametrų kontrolę. Pasirūpins namų temperatūra.

Prisiminkime, kad tarp būsto sąlygų, turinčių įtakos žmonių sveikatai ir savijautai, svarbiausi yra oro kokybė, temperatūra ir drėgmė. Investuodami į modernias technologijas, skirtas statybos ir montavimo pramonei, galime teigiamai paveikti visus šiuos veiksnius.

„SALUS Controls“: nuspręskite, kokia temperatūra bus jūsų namuose

Šildymo valdymo sistemos „SALUS Controls“ leidžia lengvai keisti šildymo parametrus priklausomai nuo paros laiko, gyventojų aktyvumo ar tam tikros patalpos paskirties. Jų pagalba taip pat galima apriboti nenaudojamų patalpų šildymą arba sumažinti temperatūrą patalpose, kai esame ilgam išvykę iš namų, o tai reiškia mažesnes šildymo kuro sąnaudas.

Temperatūros reguliatoriai ir kiti valdymo sistemų elementai yra labai lankstūs. Individualus kambario temperatūros valdymas leidžia lengvai ir greitai paveikti namo klimatą: kur reikia, ten šilčiau, o kur reikia – vėsiau. Tačiau situacijoje, kai staiga pasikeičia mūsų poreikiai, pvz., norime, kad miegamajame, o ne svetainėje būtų šilčiau, nes peršalome ir gulime lovoje – paspaudimu mobiliojoje programėlėje keičiame esamus nustatymus . Valdymo algoritmai pritaikys temperatūrą prie naujų nustatymų.

„SALUS Smart Home“ linija – tai ypatingo dėmesio vertų gaminių serija, leidžianti ne tik valdyti šildymą, bet ir sukurti išmanųjį namą pagal asmeninius pageidavimus.

Kas sudaro „SALUS Smart Home“?

Išmaniojoje sistemoje yra įrenginiai, leidžiantys iš bet kurios pasaulio vietos (internetu) valdyti ir reguliuoti temperatūrą individualiai kiekvienoje patalpoje. Taip pat kontroliuoja katilo, CO siurblio, CWU siurblio ar kito šildymo / aušinimo įrenginio veikimą. Šalia įtampa ar baterija maitinamų temperatūros reguliatorių, serijoje yra:

 1. UGE600 interneto vartai (visus prijungtus įrenginius galima valdyti mobiliąja programėle)
 2. KL08RF ir KL04RF juostos (išplėtimo modulis) valdančios plokštuminį šildymą / vėsinimą
 3.  belaidės TRV termostatinės galvutės,
 4. valdymo moduliai
 5. „Smart Plugs“ (leidžiantys valdyti iki 3600W galios elektros prietaisus)
 6. jutikliai: langų/durų atidarymo, vandens aptikimo, dūmų, judesio

Konfigūravimas, susiejimo procesas ir įrenginių susiejimas vienas su kitu interneto programėlėje yra paprastas ir intuityvus. „SALUS Smart Home“ yra viena iš paprasčiausių, efektyviausių sistemų rinkoje.

SALUS thermostats, Internet Gateway, sensors

Kodėl šildymo kontrolė yra sprendimas, be kurio namas negali būti ekonomiškas ir modernus?

Nes tik išmanaus šildymo sistemos valdymo dėka:

 • sumažinsime šildymo išlaidas
 • pritaikysime temperatūrą prie patalpų funkcijų ir dabartinių vartotojo poreikių
 • patogiai sureguliuosime įrenginius naudojant paprastas tvarkykles, interneto programėles
 • katilų ir siurblių darbas bus valdomas automatiškai
 • šildymo įrenginius paleisime ir valdysime netgi esant ir už namų ribų (internetu)
 • į atmosferą bus išmetama mažiau kenksmingų komponentų

Apibendrinant galima pasakyti, kad išmaniosios šildymo valdymo sistemos naudos namų ūkiui pačias naudas. Temperatūros paskirstymas, pritaikytas ne tik prie gyvenimo būdo, bet ir prie organizmo poreikių, mums naudingas sveikatos, psichologiniais, socialiniais ir profesiniais aspektais.

Kontaktas
Pradėkite bendradarbiauti

Kontaktas


Techninė pagalba


support@salus-controls.eu


Pagalbos linija:
Pirmadieniais – penktadieniais:
800-1600

MontuotojasVartotojasStatybos rangovas
Salus

„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“

Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio