Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Kiek elektros sunaudoja šilumos siurblys?

Grįžti

Šilumos siurblys yra ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas šildymo įrenginys. Dėl atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo jis yra daug efektyvesnis nei tradiciniai katilai ar krosnys. Daugelį investuotojų atbaido gana didelė jo įrengimo kaina, tačiau reikia atminti, kad šilumos siurblys leidžia sutaupyti nemažai. Sužinokite, kiek jis sunaudoja elektros energijos ir kiek iš to galite gauti naudos.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Pradžioje verta paaiškinti, kodėl šilumos siurblys yra labiausiai energiją taupantis šildymo įrenginys. Jis veikia panašiai kaip šaldytuvas, tik apverstas. Šilumokaičio dėka jis paima natūralią šilumos energiją iš aplinkos ir perduoda ją į pastato šildymo sistemą. Taip vadinamas Apatinis šaltinis (iš kurio imama šiluma) gali būti oras, žemė arba vanduo. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai yra labai efektyvūs ir veikia net esant užšalimo temperatūrai lauke. Dėl to jie leidžia daug sutaupyti gaunant šiluminę energiją. Jiems dirbti reikia tik nedidelio elektros energijos kiekio. Kiek energijos jie sunaudoja ir kokiu efektyvumu gamina šilumą? Tai priklauso nuo įrenginio tipo ir individualių parametrų.

COP ir SCOP – šilumos siurblio efektyvumas

Šilumos siurbliai pasižymi dideliu energetiniu efektyvumu. Tai rodo COP ir SCOP koeficientai. COP išreiškia tiekiamos šilumos kiekio ir bet kuriuo momentu suvartotos elektros energijos santykį. Šiuo metu rinkoje esančiuose siurbliuose jis svyruoja nuo maždaug 3,5 iki 5,5. Tai reiškia, kad sunaudodamas 1 kWh elektros, šilumos siurblys tiekia nuo 3,5 iki 5,5 kWh šiluminės energijos. Kuo didesnis COP, tuo mažiau energijos siurblys sunaudos tam tikram šilumos kiekiui tiekti.

COP vertės patikrinimas yra lengviausias būdas palyginti skirtingų šilumos siurblių parametrus. Tačiau nepakanka nustatyti, kiek kainuos pastato (pavyzdžiui, namo) šildymas naudojant juos. Tam reikia žinoti SCOP koeficiento reikšmę, kuri yra vidutinis metinis šilumos siurblio naudingumo koeficientas. Jos dėka metiniame skaičiavime galima nustatyti konkretų pastatui tiekiamos šiluminės energijos kiekį, palyginti su suvartota elektros energija. Šio koeficiento reikšmę galima įvertinti, o tai padeda internetinės skaičiuoklės. Tai, be kita ko, priklauso nuo norimos temperatūros patalpose, šilumos panaudojimo iš siurblio ir šilumos šaltinio. SCOP faktoriaus dėka galima tiksliau nustatyti šilumos siurblio per metus suvartojamos energijos kiekį.

Kiek elektros sunaudos šilumos siurblys?

Kiek elektros energijos sunaudos šilumos siurblys veikimo metu, galima apskaičiuoti žinant jo SCOP koeficientą ir pastato šilumos poreikį (patalpos šildymas ir/ar karštas vanduo). Pakanka paklausą padalinti iš SCOP koeficiento reikšmės. Norint sužinoti apytiksles išlaidas šildymui naudojant šilumos siurblį, gautą rezultatą pakanka padauginti iš 1 kWh energijos kainos.

Įprastame namų ūkyje šilumos siurblys gali sunaudoti apie 2000–3000 kWh energijos kiekvienam 100 m2 per metus. Akivaizdu, kad tai vidutinė vertė, skirta tik centrinio šildymo reikmėms. Jei šilumos siurblys taip pat turi palaikyti karšto buitinio vandens gamybą, tai papildomai pareikalaus vidutiniškai apie 1000 kWh energijos. Tai nėra daug, palyginti su elektriniu boileriu, o be to, šilumos siurblys pasižymi mažiausiomis eksploatacinėmis sąnaudomis iš visų šildymo prietaisų.

Kaip sumažinti išlaidas šildymui šilumos siurbliu?

Norint, kad šilumos siurblys būtų kuo mažiau priežiūros reikalaujantis, verta prisiminti keletą taisyklių. Visų pirma, šis šildymo būdas yra efektyviausias ir ekonomiškiausias energiškai efektyviuose, gerai izoliuotuose pastatuose. Be to, gali būti svarbus ir šildymo sistemos tipas (geresni žemos temperatūros sprendimai – grindinis šildymas, radiatoriai) ir vėdinimas (pageidautina mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimu). Taip pat verta prisiminti apie tinkamą įrenginio pasirinkimą atsižvelgiant į šilumos poreikį ir vartotojo lūkesčius.

Geriausia idėja sumažinti šildymo išlaidas – įrengti ir šilumos siurblį, ir fotovoltines plokštes. Tokiu būdu plokštės tiekia elektros energiją, reikalingą siurblio darbui. Dėl to šildymas tampa nemokamas!

Kontaktas
Pradėkite bendradarbiauti

Kontaktas


Techninė pagalba


support@salus-controls.eu


Pagalbos linija:
Pirmadieniais – penktadieniais:
800-1600

MontuotojasVartotojasStatybos rangovas
Salus

„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“

Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio