„Smart Home“ vis dažniau sutinkamas. Namų tinklo (PAN – Personal Area Networks) kūrimas tapo būtinybe, nes beveik visi šiandien turi sprendimus, kurie pagerina namų komfortą ir ekonomiškumą: valdiklius, jutiklius, išmaniuosius kištukus, temperatūros reguliatorius. Namuose įrenginiai turi dirbti greitai, su abipusiu ryšiu. Todėl naujų technologijų gamintojai siūlo klientams vis geresnių įrankių, skirtų kurti ryšius ir sąveiką tarp namų įrangos. Tačiau, kad prietaisai galėtų bendrauti belaidžiu būdu, jiems reikia tinkamo duomenų kelio, vad. ryšių protokolo. Tokio kaip „ZigBee“.
„ZigBee“ yra belaidžio duomenų perdavimo protokolas, naudojamas dvipusiam ryšiui tarp įrenginių. Dvipusis ryšys reiškia, kad kiekvienas įrenginys gali priimti ir siųsti signalus. Sistemą 2002 m. sukūrė „ZigBee Alliance“, kuri toliau ją plėtoja ir skatina. Pagrindinis naujojo komunikacijos standarto bruožas turėjo būti mažas energijos suvartojimas ir paprasta, nebrangi konstrukcija. Ir tai pavyko pasiekti. „ZigBee Alliance“ dirba su daugeliu žinomų technologijų prekių ženklų, tokių kaip „Philips“, „Siemens“, „Samsung“, „Amazon“, „Bosch“.
Tiesą sakant, sunku įsivaizduoti „Smart Home“ be „ZigBee“ technologijos. Ji naudojamas valdyti įrenginius, kurie palengvina kasdienį naudojimąsi namais (šviesos, roletų, šildymo valdymas), bet taip pat pagerinti saugumą (jutikliai, signalizacija).
Tai ne tik nuotolinis įrenginių valdymas, bet ir vartotojo sugalvotos priklausomybės tarp jų kūrimas. Pavyzdžiui, kai judesio jutiklis aptinka namiškio buvimą, signalas siunčiamas toliau, todėl šviesa užsidega, roletai uždaro, temperatūra padidėja. Tai daroma automatiškai, be žmogaus įsikišimo – kartą užprogramuoti įrenginiai siunčia vienas kitam „veikimo“ signalus. Modernus pastatų automatizavimas remiasi scenarijais (taisyklėms, priklausomybėmis), kuriuos vartotojas susikuria pats, vadovaudamasis savo poreikiais.
„ZigBee“ yra skirtas valdyti namų tinklą (PAN) ir yra labai gerai tam tinka. Jo pagrindinės savybės:
„ZigBee“ namų tinklą galima organizuoti pagal tris tipologijas: žvaigždės, medžio ir grotelių (kitaip tinklelio, mesh). Siekiama užtikrinti, kad jame veikiantys elementai – koordinatorius, signalo stiprintuvas, galinis vykdantysis įrenginys – gerai vykdytų komunikacijos sistemoje schemas ir atliktų savo vaidmenį automatizuotuose namuose.
Paprasta tipologija naudojama, pvz., „Bluetooth“. Koordinatorius yra vienas prietaisas ir visi kiti prietaisai jam pavaldūs (slave) – jie tiesiogiai bendrauja su koordinatoriumi ir tik su juo.
Tipologija turi hierarchinę struktūrą. Koordinatorius yra „šaknis“ ir valdo „šakas“. Kiekvienas mazgas turi savo pavaldžius elementus. Galiniai (vykdantieji) įrenginiai gali būti tik šakos gale, jie nebendrauja su kitais. Tik vykdo „komandas“. Ši perdavimo vėlavimo schema yra labiausiai paplitusi.
Tinklelio tipologija nėra hierarchinė. Čia kiekvienas įrenginys gali tiesiogiai arba per tarpinį įrenginį bendrauti su kitu įrenginiu. Ši funkcija pagerina sistemos funkcionalumą, todėl yra pripažinta geriausiu „ZigBee“ tinklo organizacijos tipu.
„SALUS Controls“ technologija pagrįsta grotelės tipologija: įdiegus koordinatorių, įtampos valdomi prietaisai turi būti sumontuoti (tuo pačiu metu jie tampa tinklo stiprintuvais) ir tik gale baterijomis maitinami įrenginiai. Tai užtikrina greitą ir sklandų ryšį tarp visų komponentų.
„ZigBee“ įrenginius koordinuoja interneto vartai, kurie namų tinkle juos paverčia nuoseklia sistema. Tačiau naudojant internetinio valdymo parinktį, tai taip pat yra ryšys tarp namų tinklo ir išorinio pasaulio. Susijungus su interneto programa, vartai leidžia valdyti savo namus iš bet kurios vietos.
„Wi-Fi“ (Wireless Fidelity) yra belaidžio ryšio metodas, naudojamas visame pasaulyje. Jis naudojamas tiek PAN (namų) tinkluose, tiek visose viešose vietose. Kuo skiriasi nuo „ZigBee“ protokolo? Visų pirma, jis naudoja daugiau galios. „ZigBee“ taip pat sukuria ryšių tarp įrenginių tinklą, išplečiant diapazoną iki 100m. Vienas įtaisas skleidžia signalą maždaug iki 10 metrų. „Wi-Fi“ reikia papildomų skirstytuvų, kad tinklo aprėptis per tinklelį padidėtų. Savo ruožtu abu standartai pranoksta „Bluetooth“ technologiją diapazonu – čia atstumas yra tik 10 m. Energijos suvartojimas yra mažas, tačiau duomenų perdavimui reikalingas ryšys su kitu įrenginiu, kuris palaiko šį protokolą. Įrenginiai turi „susirasti“, „matytis“. „Bluetooth“ daugiausia naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose.
„SALUS CONTROLS“ prekės ženklo platintojas:
„QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.“
Silezijos vaivadija, PL,
MMK: 638 180 68 25,
Juridinio asmens kodas: 0000440955,
biuras: +48 32 700 74 53,
servisas: +48 32 750 65 05,
faksas: +48 32 790 44 85
RADIATORINIS ŠILDYMAS
GRINDINIS ŠILDYMAS
BELAIDŽIAI REGULIATORIAI
ORINIAI REGULIATORIAI
SIURBLIŲ VALDYMAS
LAIKMAČIAI
Pagrindinis puslapis
Apie mus
Montuotojas
Statybos rangovas
Vartotojas
Produktai
Smart Home
Rinktis sistemą
Failų atsisiuntimo centras
Techninė parama
Kur įsigyti?
Kontaktai
Blogas
Aktualijos
© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved
Design & Code by Foxstudio